Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

AÖF’den “Efendiler Devrinden Kurumlar Devrine Geçişte Devlet ve Toplum” konulu konferans

15.03.2019 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından düzenlenen Tarih programları çerçevesinde “Efendiler Devrinden Kurumlar Devrine Geçişte Devlet ve Toplum” adlı konferans, 14 Mart Perşembe günü Açıköğretim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhami Yurdakul’un konuşmacı olarak yer aldığı konferansa çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferans boyunca modern devlet ve bürokrasi kavramları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Yurdakul, geleneksel sistemde kullanılan bazı imtiyazların “bürokratik oligarşi” adı altında modern devlet yapısında yeniden kullandığının altını çizdi. Prof. Dr. Yurdakul, “Bu olumsuzluk bizim eğitim sistemimizde donanımlı insanlar yetiştirmemize engel değil. Daha büyük bir ciddiyetle eğitim kalitesine yönelmemiz ve daha büyük bir ciddiyetle sınavları adil, eşit, standart ve sonuçları ön görülebilir haline getirmemiz icap eder. Çünkü bürokrasi ve devlet devamlılık arz eder. O devamlılıkta da ortaya çıkan problemleri yeni yöntemlerle çözmemiz gerekir.” dedi.

Konferans, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayla Efe’nin, konuk Prof. Dr. İlhami Yurdakul’a teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi. Konferansın tamamına Anadolu Üniversitesi’nin öğrenci ve öğretim elemanlarını web üzerinde buluşturan Webinar hizmetinden ulaşılabilir.

Gönderen: haber
960 defa okundu 
 


Eğitim
Prof. Dr. Nabi Avcı Üniversite öğrencileriyle buluştu
Fatih Anadolu Lisesinin Ödül Gururu
Öğretmen atamalarında branşlar belli oldu
Mahmudiye Atçılık MYO’nda Sağlık Lisansiyerlerine Sertifika Töreni Düzenlendi
ESOGÜ ile TİKAV Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44