Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

ARİNKOM TTO 6. yaşını kutladı

15.03.2019 

Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO), kuruluşunun 6’ncı yılını Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın katıldığı etkinlikle kutladı. ARİNKOM TTO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Yardımcısı ve ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ile ARİNKOM TTO yöneticileri ve personeli de katıldı.

Rektör Çomaklı: "Birimleri üniversitelerin öncüleri olarak görüyorum"

Etkinliğin açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, üniversite birimlerinin öncü bir niteliğe sahip olduğunu vurgulayarak, “Birimleri, var oldukları üniversitelerin öncüleri olarak görüyorum. Bu tür birimler sahip oldukları hareketlilikle değer kazanırlar. Çalışmaları sürekli takip ettiğimiz için işin önemini biliyoruz.” dedi. Araştırma birimlerinin devlet politikalarına yönelik öneminden de bahseden Rektörümüz Prof. Dr. Çomaklı, bu tarz birimlerde yürütülen çalışmaların millî politikalara da yön verdiğini de belirtti.

Rektör Yardımcısı Koparal: "Önemli çalışmalara vesile olduk"

Rektör Yarımcısı ve ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ise, ekip olarak çok verimli ve önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerine değinerek şunları söyledi: “Üniversitede girişimcilik, üniversite-sektör iş birliği, proje yürütücülüğü, fikri mülkiyetler gibi konularda önemli çalışmalara vesile olduk. Birçok konuda patentimiz ve marka tescilimiz mevcut. Bunların hepsi aslında daha iyi şeyler yapabileceğimiz göstergesi olarak algılanmalı. Bundan sonrası için de daha çok çalışarak başarılarımızın devamlılığını diliyorum.”

ARİNKOM TTO Yöneticisi Mehmet Hakan Dağ ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “ARİNKOM TTO olarak 13 Mart 2013’te yola çıktık ve kuruluşumuzdan beri birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla beraber 87 proje gerçekleştirdik. Projelerimizin yanında yine 50’ye yakın patentimiz oldu. Ayrıca bugün, 30’a yakın start-up dediğimiz şirketler de bizim desteklerimizle faaliyetlerini sürdürüyor. İnşallah ilerleyen dönemlerde bu tarz şirketlerin sayılarını arttırmayı hedefliyoruz.”

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ve ARİNKOM TTO personeli ile kuruluş yılı etkinliği için hazırlanan pastayı keserek çalışanlar ile sohbet etti.

 

Gönderen: haber
1234 defa okundu 
 


Eğitim
Mart Ayı Örnek Soruları Yayımlandı
“BU ATÖLYELER, EĞİTİMİ BÜTÜNLEŞTİRECEK”
Prof. Dr. Nabi Avcı Üniversite öğrencileriyle buluştu
Fatih Anadolu Lisesinin Ödül Gururu
Öğretmen atamalarında branşlar belli oldu

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44