Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

"Çocuk Odaklı Çalışan Kurumların İşbirliği- Mihalgazi"

24.06.2019 

"Çocuk Odaklı Çalışan Kurumların İşbirliği- Mihalgazi" çalıştayı Mihalgazi Çok Amaçlı Salonunu ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Eskişehir Valiliği himayesinde, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eksi 25 Derneği tarafından düzenlenen, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Mihalgazi Kaymakamlığı, Mihalgazi Belediyesi ve Mihalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen çalıştaya, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Mihalgazi Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, İl Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdür V. Nihat Bahar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Cebeci, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meltem Ayata Dinleyici, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim Üyesi İsmet Çok,  Eski 25 Derneği yöneticileri, Merkez ve İlçe çocuk odaklı çalışan kurum temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Komisyonu Üyesi Neslihan Canatar'ın proje tanıtımı ile başlayan çalıştay, Eksi 25 Derneği Başkanı Burak Karakaya,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Cebeci ve Mihalgazi Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan’ın açılış konuşmalarıyla devam etti.

Mihalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Şahin tarafından ilçeye dair mevcut durum hakkında bilgilendirme sunusundan sonra çalıştayda; 

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.  Dr. Meltem Ayata Dinleyici, Çocuk ve Medya sunumuyla dijitalleşen dünyanın çocuk gelişimi üzerinde etkileri konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim Üyesi Prof. Dr.  İsmet Çok tarafından kimyasalların çocuklar ve ergenler üzerine etkileri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Panellerin ardından eğitimcilerin ve çocuk odaklı çalışan kurum temsilcilerinin oluşturduğu iki farklı tartışma grubunda eğitimden sağlığa, altyapıdan okullaşmaya, spordan sosyal faaliyetlere kadar Mihalgazi'nin güçlü yanları, geliştirilebilir özellikleri ve öneriler iki gün boyunca tartışılarak rapor haline getirildi.

İkinci günün sonunda tartışma gruplarının raporları, tüm paydaş kurum temsilcilerine sunuldu. Raporların okunmasına müteakip Eksi 25 Derneği Başkanı Burak Karakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Şahin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Servet Demirci ve Mihalgazi Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan tarafından yapılan çalıştay değerlendirmesi ve kapanış konuşmalarının ardından toplu fotoğraf çekimiyle "Çocuk Odaklı Kurumların İşbirliği Mihalgazi Çalıştayı" sona erdi.

Gönderen: haber
2643 defa okundu 
 


Eğitim
Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Lansmanı Gerçekleşti
TAB GIDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLE GELECEĞİN YÖNETİCİLERİNİ YETİŞTİRİYOR
Tercih nasıl yapılmalı?
Anadolu Üniversitesi’nde “Pierre Bourdieu Okuma Programı-Eğitim Sosyolojisi” çalıştayı
YKS tercihleri için geri sayım başladı! Klavuz Yayınlandı

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44