Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

Özel Eğitim Bölümü mezunlarından “30. Yıl Buluşması”

25.06.2019 

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü 1989 yılı mezunları, mezuniyetlerinin 30’uncu yılında bir araya geldi. Eğitim Fakültesi’nde 23 Haziran Pazar günü düzenlenen “30. Yıl Mezuniyet Buluşması” etkinliğine, çok sayıda öğretim elemanı ve mezun katılım gösterdi.

 “30. Yıl Buluşmaları devam edecek”

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Atilla Cavkaytar, mezunlara etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkürlerini ileterek, “Mezun buluşmaları fikri, 2017 yılında ortaya çıktı. Öğrencilerimizle konuşurken hepimizin bu sıralardan geçtiğini hatırladık ve bu buluşmaları düzenlemeye karar verdik. Bundan sonra da bu etkinliklerimiz devam edecek.” dedi.

“Anadolu Üniversitesi’nde çalıştığım için gurur duyuyorum”

Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Eripek ise etkinliğe ilişkin olarak, “Anadolu Üniversitesi’nde çalışmış olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Emekli olmama rağmen üniversitedeki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Sizler de çağdaş bir üniversiteden mezunu olmanın gururunu yaşıyorsunuzdur.” diye konuştu.

“Daha iyisini yapabilmek çabalıyoruz”

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Eğitim Fakültesi Mezunlar Birliği Temsilcisi Doç. Dr. Turan Akman Erkılınç ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Anadolu Üniversitesi mezunu olmasam da uzun yıllardır bu üniversiteye hizmet vermiş biriyim. Bizler Anadolu Üniversitesi ile gurur duyuyoruz. Burada yanlışlarımızı ve eksiklerimizi görerek daha iyisini yapabilmek için çabalıyoruz. Nitekim Mezunlar Birliği de böylesi bir çaba içerisinde kurulmuştur. Mezunlar Birliği ile ilgili bütün süreçleri de web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.”

“Özel eğitim alanında güzel gelişmeler yaşanıyor”

Uzman Özel Eğitim Öğretmeni Gazi Acar ise 1987 yılı mezunları ile başlayan buluşmaların bu yıl da devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “Bundan sonra da 30. Yıl Buluşmalarını sürdüreceğiz. Bizler de bu sıralarda zaman geçirdik. Bugün çok güzel ve modern sınıflara kavuştuğunuzu görüyoruz, bundan da mutluluk duyuyoruz. Özel eğitim alanında güzel gelişmeler yaşanıyor. Bunda da hepinizin büyük payı var. Sizler burada yetiştiniz ve 30 yıllık bu çaba sizin eseriniz.”

Etkinlik, mezunlara plaket takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Gönderen: haber
1599 defa okundu 
 


Eğitim
Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Lansmanı Gerçekleşti
TAB GIDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLE GELECEĞİN YÖNETİCİLERİNİ YETİŞTİRİYOR
Tercih nasıl yapılmalı?
Anadolu Üniversitesi’nde “Pierre Bourdieu Okuma Programı-Eğitim Sosyolojisi” çalıştayı
YKS tercihleri için geri sayım başladı! Klavuz Yayınlandı

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44