Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

11. Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinliği öğrencilere ilham oluyor

7.11.2019 

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen “11. Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinliği” kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerden ilki, 5 Kasım Salı günü Grafik Bölümünde yapılan atölye çalışması ile başladı. Öğrencilere, uzmanlarla beraber sanatı ve tasarımı birlikte işleme fırsatı sunan atölye çalışmasına ilgi yoğun oldu.

Etkinlik boyunca, kaligrafi ve tipografi alanında ustalaşmış isimlerden olan; Almila Yıldırım, Oğuzhan Cengiz ve Oktay Karadayılar atölye çalışmaları esnasında öğrencilere tecrübelerini aktaracak. Ukrayna’dan gelen sanatçılar Victoria ve Vitalina Lopukhiny de atölye çalışmalarının yürütülmesine katkı sağlayacak.

 Öğr. Gör. Dilek Erdoğan Aydın: “Her yıl öğrencilerimizi uzman kişilerle buluşturuyoruz”

Geleneksel hale gelen etkinliğe her yıl yurt içinden ve dışından birçok uzmanın katıldığını belirten Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğr. Gör. Dilek Erdoğan Aydın, “Grafik bölümü olarak bu yıl Uluslararası Anadolu Kaligrafi ve Tipografi Etkinliğinin 11’incisini düzenliyoruz. Her yıl, gerek yurt dışından gerek ülkemizden uzman konuklarımız üniversitemize geliyor. Şu an 4 atölye yürütülüyor. Uzmanlar ve öğrencilerimizin yürüttüğü, hatta başka üniversitelerden öğrencilerin de yoğun katılım sağladığı bu atölye çalışmaları 3 gün boyunca sürecek. Biz aslında kaligrafi ve tipografide uzmanlaşmış kişilerle öğrencilerimizi buluşturmuş oluyoruz. Hatta düzenlenen konferanslarla, uzmanların işlerini görmelerini ve bu hafta içinde de 2 sergi görmelerini de sağlamış oluyoruz. Dolayısıyla; çalışıyorlar, ilham alıyorlar ve alanlarında uzman kişilerle sohbet etme fırsatı yakalamış oluyorlar. Profesyonellerle bir arada olmanın tadına varıp, istedikleri her şeyi paylaşabiliyorlar. Öğrencilerimiz için her açıdan verimli bir etkinlik oluyor.” şeklinde konuştu.

 

Gönderen: haber
1221 defa okundu 
 


Eğitim
Öğrenciler ‘Yaya Önceliği’ne Dikkat Çekti!
Rektör Çomaklı, Doğu Akdeniz 2019 tatbikatı için Donanmayı ziyaret etti
BAKAN SELÇUK 1 MİLYON ÖĞRETMENE SESLENDİ
ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULLARIMIZ YAYGINLAŞIYOR VE GÜÇLENİYOR
ADALET İLKOKULUNDAN ‘CANIM OL’ PROJESİ

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44