Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

ESTÜ 17. ULUSLARARASI SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ’NDEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

3.12.2019 

Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi öğretim elemanlarının yaptıkları araştırma, Antalya’da düzenlenen 17. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’nde “Rekreasyon Alanı En İyi Sözel Bildiri Ödülü”ne layık görüldü.

13 - 16 Kasım tarihlerinde düzenlenen ve açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı kongreye, “Yerel Yönetim Adaylarının Boş Zaman Perspektifleri: Bir İçerik Analizi Çalışması” adlı araştırmalarıyla katılan Arş. Gör. Alican Bayram, Doç. Dr. Kerem Yıldırım Şimşek, Prof. Dr. Metin Argan “Rekreasyon Alanı En İyi Sözel Bildiri Ödülü”ne değer görüldü. Kongrenin son gününde yapılan törende Arş. Gör. Alican Bayram ödülü, Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Mengütay’ın elinden aldı.

Başkan adayları, Kültür ve Sanat Rekreasyon, Turizm Rekreasyonu, Eğitim Rekreasyonu, Terapatik Rekreasyonu, Açık Alan Rekreasyonu ve Sportif Rekreasyon olmak üzere 6 ayrı rekreasyon türünde proje açıkladı.

Ödül kazanan araştırma kapsamında, Cumhur ve Millet İttifakı İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları, Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki, Tunç Soyer ve Nihat Zeybekçi’nin yerel seçimler döneminde açıkladıkları projelerin analizi yapıldı.

Bu yıl 17.‘si düzenlenen kongrenin, rekreasyon alanı ödülüne aday gösterilen 10 bildiriden 5’i Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü’nden çıktı. Ödüle aday gösterilen diğer araştırmalar ise Arş. Gör. Dr. Anıl Onur Mercanoğlu ve Ar. Gör. Dr. Hüseyin Çevik’e ait.

 

Gönderen: haber
1179 defa okundu 
 


Eğitim
İŞKUR Meslek Tanıtım Günü Etkinliklerine Devam ediyor
Anadolu Üniversitesi, Eskişehir 2. Kitap Fuarı’nda
TÜBİTAK 2204 Araştırma Projeleri Yarışması
Sosyal politika ödüllerinde Anadolu Üniversitesi başarısı
Çifteler’de Meslek Tanıtım Günü Etkinliği Düzenlendi

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44