Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

Liseler Arasında Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

4.12.2019 

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde bütün Meslek Liselerinin 9. 10 ve 11. sınıfında okuyan öğrenciler arasında yapılan sınavlı ve ödüllü "Kitap Okuma Etkinliği" kapsamında; Eskişehir İli 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Meslek Liselerinde okuyan öğrenciler arasında yapılan Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni 03 Aralık 2019 Salı günü Habib Edip Törehan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Etkinlik ile meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak amacı hedeflenmiştir.

Bu kapsamda; edebiyat öğretmenlerince 9, 10 ve 11. sınıflar için belirlenen 5'er adet kitap öğrenciler tarafından okundu.  Daha sonra okul bazında yapılan değerlendirme ve yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler ilçe bazında sınava alınarak değerlendirildi ve ilçe birincileri seçildi. 3. aşamada ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Her üç kategoride birinci gelen öğrencilere 1.000 TL., ikinci olan öğrencilere 500 TL., üçüncü olan öğrencilere ise 250 TL. ödül verildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman CEBECİ yaptığı konuşmada "Meslek Lisesi öğrencileri için kitap okuma alışkanlığı kazandırılması fevkalade önemli bir çalışmadır. Bakanlıkça yapılan bu çalışmanın illerde yoğun olarak uygulanması ve sonuçta ödül töreninin düzenlenmesi bizi oldukça memnun etmiştir" dedi.

Öğrencilere verilen ödüllerin sponsorluğunu üstlenen Yeni Ufuklar Derneği adına Yeni Ufuklar Derneği Başkanı Osman ANIL ise yaptığı konuşmada ise "Meslek Lisesi müdürleri tarafından kurulan derneğimizin en güzel faaliyetlerinden birisi olarak değerlendiriyor, meslek lisesi öğrencilerinin gelişmesinde katkı sağlayan bu tür faaliyetlere her zaman destek vereceklerini" belirterek dernek üyelerini temsilen bütün öğrencilere başarı dileklerini ilettiler.

İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin de katıldığı ödül töreni; öğrencilere başarı belgesi, katılım belgesi ve ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

 

Gönderen: haber
816 defa okundu 
 


Eğitim
İŞKUR Meslek Tanıtım Günü Etkinliklerine Devam ediyor
Anadolu Üniversitesi, Eskişehir 2. Kitap Fuarı’nda
TÜBİTAK 2204 Araştırma Projeleri Yarışması
Sosyal politika ödüllerinde Anadolu Üniversitesi başarısı
Çifteler’de Meslek Tanıtım Günü Etkinliği Düzenlendi

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44