Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

ÖZEL ÇOCUKLAR FEST’TE SEVGİ YUMAĞI

4.12.2019 

Eskişehir Teknik Üniversitesi, Özel Çocuklar Fest’e ev sahipliği yaptı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Salonu’nda düzenlenen Özel Çocuklar Fest, 10 okuldan eğitimci ve öğrencilerin katılımıyla büyük coşkuyla kutlandı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Özel Sporcuları, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu İl Temsilciliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Okullarının işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliğe, Başsavcı vekili Murat İrcal, Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Eskişehir Vali Yardımcısı Alper Balcı, Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şenyel, ve Prof. Dr. Gürsoy Arslan’ın yanı sıra il Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  il müdürleri,  Anadolu Üniversitesi'ni temsilen  Engelliler  Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Halil Diken, STK temsilcileri, Eskişehir Teknik Üniversitesi birim yöneticileri, öğretim elemanları ve idari personeli katıldı.

Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu: “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın!”

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, etkinliğin açılış konuşmasında, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” bilinciyle hareket ederek engelli vatandaşlarımızın daha rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmeleri için hayatlarını kolaylaştırmak üzere sürdürülebilir çözümler üretmek en önemli sorumluluklarımızın başında gelmektedir. Bu vesileyle, sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle ve inançla aşan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.” dedi.

Yoğun katılımla gerçekleşen Özel Çocuklar Fest’te, Uluönder Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu, Özkan Halaç Özel Eğitim Meslek Okulu, Ahmet Yesevi İşitme Engelliler Anaokulu / İlkokulu / Ortaokulu, Yardım Sevenler Derneği Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe, Türkiye Futbol Federasyonu Özel Eğitim Anaokulu, Elbruz Bilge Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi 3. Kademe, Vadişehir Özel Eğitim Uygulama Okulu 1. ve 3. Kademe, TYSD Eskişehir Şubesi Suzan Gürcanlı İş Eğitim ve Uygulama Okulu 3. Kademe, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Eskişehir İl Temsilciliği Eskişehir Özel Sporcular Spor Kulübü’nden katılan çok sayıda eğitimci ve çocuk hazırladıkları gösterileri sergiledi. Özel çocukların hazırladığı dans, Mehteran Takımı, ritim performansları gibi gösteriler büyük alkış aldı.

 

Gönderen: haber
859 defa okundu 
 


Eğitim
İŞKUR Meslek Tanıtım Günü Etkinliklerine Devam ediyor
Anadolu Üniversitesi, Eskişehir 2. Kitap Fuarı’nda
TÜBİTAK 2204 Araştırma Projeleri Yarışması
Sosyal politika ödüllerinde Anadolu Üniversitesi başarısı
Çifteler’de Meslek Tanıtım Günü Etkinliği Düzenlendi

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44