Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

"Sağlık İçin Spor ve Bisiklet Turu" Etkinliği Gerçekleştirildi

4.12.2019 

Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Eskişehir Yeşilay Şubesi Başkanlığı ve Velesbid Eskişehir Bisiklet Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen "Sağlık için Spor ve Bisiklet Turu Etkinliği 28.11.2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Saat 10.00'da İl Müdürlüğümüzün bahçesinde toplanan bisiklet sürücüleri daire müdürleri ile birlikte yapılan fotoğraf çekimi ve Şube Müdürü Abdulkerim ÇÖMÇE tarafından yapılan bilgilendirme konuşmasından sonra tura başladılar. Etkinliğe 5 ayrı kurum temsilcileri ile birlikte okul müdürleri, öğretmenler ve eğitim çalışanları yoğun destek verdiler. Osmangazi Üniversitesi önünden devam eden yol güzergâhı Seyitgazi yolu'ndan Vadişehir'e dönülerek Şehir Kolejinde son bulmuştur. Yaklaşık 1 saat süren dinlenme esnasında kolej tarafından bisiklet sürücüleri misafir edilerek ikramda bulunulmuştur.

Spor seven ve bizzat bisiklete binerek spor yapan Vali Yardımcımız Sayın Alper BALCI Şehir Kolejinde sürücülerle birlikte sohbet ederek onlara destek vermişlerdir. Şehir Kolejinde yapılan ikram ve dinlenmeden sonra tekrar aynı güzergâh izlenerek İl Milli Eğitim Müdürlüğünde tur sona erdirilmiştir. Yol boyu sevgi gösterileri ile alkışlanan bisiklet sürücüleri oldukça memnun kalmışlar ve gerçekleştirilecek 3. turu sabırsızlıkla beklediklerini ifade etmişlerdir.

Gönderen: haber
981 defa okundu 
 


Eğitim
İŞKUR Meslek Tanıtım Günü Etkinliklerine Devam ediyor
Anadolu Üniversitesi, Eskişehir 2. Kitap Fuarı’nda
TÜBİTAK 2204 Araştırma Projeleri Yarışması
Sosyal politika ödüllerinde Anadolu Üniversitesi başarısı
Çifteler’de Meslek Tanıtım Günü Etkinliği Düzenlendi

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44