Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizyurdu@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması Serbest Proje Kategorisinde Finale Kalan Okullarımız

26.03.2020 

Sivrihisar İlçesi Fahri Keskin Fen Lisesi öğrencileri ile Tepebaşı İlçesi Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bu yıl 14.sü düzenlenen Göbeklitepe Temalı Uluslararası MEB Robot Yarışması Serbest Proje Kategorisi Finaline katılmaya hak kazandılar.

Fahri Keskin Fen Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Alper Mete ve Beden Eğitimi Dersi Öğretmeni Bekir Özdemir danışmanlığında Çağrı Coğuplugil ve Evren Çalışkan'ın yoğun bir şekilde çalışarak; kadın/erkek futbolcuların bireysel antrenman yapabilmeleri için hazırladıkları interaktif futbol antrenman sistemi projesi GO-PASS, Şanlıurfa'da düzenlenecek olan finallerde yarışacak. Ayrıca öğrencilerimiz Şanlıurfa GAP Spor Salonunda yapılacak olan yarışmada Tasarla-Çalıştır kategorisinde de "FAHKESFEN26" adlı robotla yarışacaklar.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ise "FIND IT" adlı projeleri ile ilimizi temsil edecekler.

Projelerde katkısı olan okullarımızın yöneticilerini, danışman öğretmenlerimizi, azimli öğrencilerimizi ve değerli velilerimizi tebrik ediyor, finallerde başarılar diliyoruz.

Gönderen: haber
1754 defa okundu 
 


Eğitim
MESLEK LİSELERİ DE BİR ALKIŞ BEKLİYOR
Anadolu Üniversitesi, Türk Klasiklerini dijital olarak okuyuculara sunuyor
LGS İle İlgili Sıkça Sorular Sorular
“Çevrimiçi Öğrenci Toplulukları” ile öğrenciler evlerinden çıkmadan sosyalleşebiliyor
Kur’an Kursu Öğreticileri için uzaktan eğitimler başlıyor

 

 
Turkuaz Kız Öğrenci Yurdu - 0 (222) 321 10 44