Turkuaz Kız Apart
Kız Öğrenci Yurdu
Yenibağlar Mah. Üniversite Cad. No:134
turkuazkizapart@gmail.com
0 (222) 321 10 44 - 0 (505) 598 74 39

ESTÜ ÖĞRENCİ KONSEYİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

12.01.2021 

Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi ilk toplantısı 8 Ocak 2021 Cuma günü Zoom Meeting platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürsoy Aslan, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Müfide Banar, Kurumsal Gelişim ve Planlama Direktörü Öznur Oğuzoğlu ve Üniversitemizin tüm fakülte, meslek yüksekokulu ve bölüm /program öğrenci temsilcileri katıldı.

2020-2022 dönemi Öğrenci Konseyi’nde yer alan tüm öğrenci temsilcilerine, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Müfide Banar tarafından Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Yönergesi’nde yer alan hususlar aktarılarak, Öğrenci Konseyi organlarının seçimi konusunda bilgi verildi. Öğrenci Konseyi Yönergesi’nde yer alan seçim usul ve esaslarına uygun bir şekilde çevrimiçi olarak paylaşılan anket aracılığıyla Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetleme Kurulu Başkanı ve üyelerinin seçimi yapıldı.

Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliği gereğince, Öğrenci Konseyi Başkanı’nın Üniversitemiz fakülte ve meslek yüksekokulu adlarının alfabetik sıralamasına göre belirlenmesi hususu göz önünde bulundurularak gerçekleşen seçim kapsamında, Fen Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Osman Şimşek 2020-2022 Akademik Dönemi Öğrenci Konseyi Başkanı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Recep Yumuk Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı oldu. Yönetim Kurulu Üyeleri olarak ise Pilotaj Bölümü Temsilcisi Kaan Büyükkara, İç Mimarlık Bölümü Temsilcisi Aydan Atay, Çevre Mühendisliği Bölümü Temsilcisi Cansu Şentürk, Spor Yöneticiliği Bölümü Temsilcisi Dilara Kıymaz, Spor Bilimleri Fakültesi Temsilcisi Uğur Özyiğit, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Temsilcisi Cihan Berk Elmas, Kimya Mühendisliği Bölümü Temsilcisi Berker Ayık ve Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Temsilcisi Kadir Fidan belirlendi.

Makine Mühendisliği Bölümü Temsilcisi İbrahim Kıroğlu’nun 9 oyla Denetleme Kurulu Başkanı ve Havacılık Yönetimi Bölümü Temsilcisi Yusuf Akdoğan, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Temsilcisi Sude Dedeoğlu, Öğrenci Kulüpleri Temsilcisi Doğukan Karataş ve Porsuk Meslek Yüksekokulu Temsilcisi Cihan Karatoprak’ın Öğrenci Konseyi Denetleme Kurulu Üyeleri olarak seçilmelerinin ardından toplantı sona erdi.


 

Gönderen: haberler
1825 defa okundu 
 


Eğitim
İşitme engelli bireylerin istihdamı için yeni bir iş birliği
50. Yıla Özel Başarı Belgeleri Takdim Töreni Gerçekleştirildi
Bu kitaplar okuma eğilimini artırıyor
TÜRKİYE’NİN GÜNCELLENEN MESLEKİ EĞİTİM HARİTASIYLA İŞ GÜCÜ PİYASASI ADIM ADIM TAKİP EDİLECEK
İLK VE ORTAOKULLARIN DÖNEM SONU İŞLEMLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

 

 
Turkuaz Kız Apart - 0 (222) 321 10 44